Dookoła dzielnic – Bielany

Korzystając z majówki, wypuściłem się w trasę wokół kolejnej z dzielnic Warszawy – Bielan. 
Trasę rozpocząłem przy skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i ul. Gen. Maczka i tak poruszając się ścieżką rowerową w kierunku południowo – wschodnim dojechałem do Wisłostrady ( z wyjątkiem odcinka Słowackiego – os.Potok gdzie jest brak ścieżki/chodnika i trzeba kombinować – trochę ulicą, trochę parkiem Kaskada)

Jadąc wzdłuż wschodniej granicy Bielan (asfalt), dojeżdżamy do najciekawszego fragmentu trasy – Las Młociński. Jazda ścieżkami leśnymi przy śpiewie ptaków i zapachu lasu ;) to jest jednak to co mi sprawia największą przyjemność. I tak delektując się otoczeniem i majowym słońcem wypadam na skrzyżowanie z ul. Arkuszową. Tu tylko szybki odcinek obok górki śmieciowej (uwaga bo jak zawieje to ciężko oddech złapać :] ) i kończąc wypad znów jestem na ul. Powstańców Śląskich.

Mapa na końcu. Trasa z dojazdem do granicy Bielan wyniosła mnie ok 27 km.

Objeżdżając już dwie dzielnica mogę wyciągnąć kilka wniosków:
– rzadko są to z punktu krajobrazowego ciekawe wycieczki,
– stan ścieżek rowerowych na głównych arteriach (granicznych) pozostawia wiele do życzenia.
Albo ich brak albo są wykonane z kostki bauma albo są malowane na asfalcie który pamięta pewnie jeszcze czasy poprzedniej epoki.
– z plusów na pewno mogę wymienić, że dzięki takiemu obraniu tras, docieram do miejsc/ulic gdzie nigdy wcześniej nie byłem, a które często z uwagi na swoje położenie na uboczą, mają specyficzny klimat. (postaram się przy kolejnych wypadach doprowadzić swój aparat fotograficzny do stanu używalności).

Kolejny cel to Żoliborz, Wola i Białołęka

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *