Dookoła dzielnic – Śródmieście

7 marca otworzyłem sezon rowerowy 2015. Na początek trasa znana, mało wymagająca acz przyjemna, bo po pięknej Warszawie :)

Dookoła Śródmieścia – niestety zapomniałem aparatu i będzie bez zdjęć – trasa prosta i przyjemna. Z Bemowa kierowałem się ulicami Maczka, Powązkowską aż do startu po granicy Śródmieścia przy Arkadii.

Żeby jechać wzdłuż północnej granicy aż do Wisły znów wybrałem drogi od strony Żoliborza. Pomijając kostkę przy Cytadeli to typowa jazda miejska. Przy wschodniej granicy zaczęły się schody, w przenośni i dosłownie.
Bulwary wiślane nadal pozostają w przebudowie i nie ma możliwości przejechać cały odcinek nad Wisłą.
W kolejnych etapach trasa prowadziła ul. Czerniakowską, Podchorążych i podjazdem Spacerową do pl. Unii Lubelskiej. Następnie Batorego do Al. Niepodległości i powrót do Arkadii i dalej do domu.

Tak jak wspomniałem trasa była przyjemna, jedno co zwróciło moja uwagę to coraz więcej ścieżek rowerowych w Warszawie. Dało się to odczuć podczas tej jazdy, a jeszcze parę lat temu trzeba było co chwilę się ratować jazdą po ulicy. Idzie ku dobremu ale jeszcze wiele pozostało do zrobienia, szczególnie połączenie istniejących w jedną spójną sieć o wymianie kostki na asfalt już nie wspominając.

Dystans:
29.88 km
Czas:
01:51:46
Czas
ruchu:
01:38:18
Śr.
prędkość:
16.0 km/h
Wzrost
wysokości:
91 m
Kalorie:
917 C

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *