Moja lista…

Pewnie drogi czytelniku spodziewasz się tu długiej listy rzeczy/miejsc które można zrobić/odwiedzić, od zapalenia cygara na Kubie po zobaczenie Wielkiego Muru w Chinach (tzw. marzeń). Jednak marzenia, to coś to z zasady jest trudne do spełnienia, takie trochę odległe. Staram się nie tworzyć takich spisów. Takie rozmyślanie, co by było gdyby zabiera tylko niepotrzebnie czas na planowanie i przygotowywanie najbliższych wyjazdów. Z takiego właśnie wychodzę założenia, zakładam sobie najbliższy cel, robię wszystko by go zrealizować i jak go osiągnę to biorę się za następny.

Planuję tu umieszczać, trochę jako przerywnik między wyjazdami, rzeczy które zrobiłem – czasem szalone, czasem dziwne a może ciekawe i inspirujące.

 

Jak przewieźć rower pociągiem w Polsce

Wiosna, za nami pierwszy w pełni cieplutki i słoneczny weekend. Ludzie, przebudzili się z zimowego snu i masowo ruszyli na świeże powietrze. Z piwnic i garażów powyciągali swoje rowery i ruszyli do punktów serwisowych. Rozpoczyna się nowy...Czytaj dalej »


[Norwegia] Zorza polarna / Aurora

Jest to jedno ze zjawisk przyrody, które chciałem choć raz w życiu zaobserwować. Zawsze mnie fascynowała różnorodność oraz siła matki natury. Zresztą nie tylko mnie, przecież od wieków ludy i plemiona starały się zrozumieć znaki „na niebie”. Interpretacje były różne, ale zazwyczaj...Czytaj dalej »


Pamiątki z podróży

Wszyscy z nas podróżują. Czy to nad polskie morze lub w góry, czy to po Europie i świecie. Wyprawy trwają dzień, weekend, tydzień a czasem miesiące i lata. Ciągle chcemy jeszcze więcej zobaczyć, poznać, spróbować. Tylko jak to później zapamiętać. Zazwyczaj...Czytaj dalej »


Mój pierwszy zastrzyk adrenaliny (bungee)

Jeszcze będąc na studiach, jak chyba każdy chciałem zrobić coś uchodzącego za szalone. Coś na co nie każdy się odważy. Nie jest to co prawda jakaś nadzwyczajna sprawa ale pozwalająca sprawdzić siebie w niecodziennej sytuacji. Skok adrenaliny murowany. Wybór padł na...Czytaj dalej »