Ścieżki rowerowe na Bemowie [aktualizacja]

Chwilkę popracowałem i udało mi się zebrać aktualną listę ścieżek rowerowych na Bemowie.
Niestety stan ścieżek pozostawia wiele do życzenia, w większości są wykonane z kostki bauma lub ruch rowerowy prowadzony jest jednocześnie z ruchem pieszym. Ścieżki powstają głównie wraz z nowymi inwestycjami lub remontami ulic.Nie możemy nazwać tego siecią ścieżek na Bemowie, ponieważ tworzą zbiór fragmentów ścieżek rzadko się łączących.


Oczywiście będę na bieżąco aktualizował poniżej zamieszczoną mapę. Wkrótce pojawi się dokumentacja fotograficzna naszych dróg rowerowych.

A na chwilę obecną po kliknięciu na wybrany fragment powinien pojawić się krótki opis danej ścieżki.

[aktualizacja 12.03.2015 r.]

Posta stworzyłem w 2013 r. i postanowiłem go teraz zaktualizować. Niestety możemy stwierdzić, że ostatnie dwa lata nie były korzystne dla rozwoju systemu rowerowego na Bemowie. Powstała znikoma ilość nowych ścieżek rowerowych (m.in. w okolicach ronda Radia Wolna Europa oraz na ul. Coopera).  Dodatkowo przez cyrk który ma miejsce w naszym ratuszu zlikwidowano BemowoBike, zastępując go śmieszną ilością stacji Veturilo przeniesionych z innych miejsc Warszawy.
Jest jednak światełko w tunelu –  lada dzień doczekamy się (wreszcie) ścieżek wzdłuż nowo budowanej trasy tramwajowej a także choć budżet partycypacyjny nie jest idealnym rozwiązaniem to jest szansa, że przyniesie nam kilka nowych ścieżek na dalszym fragmencie ul. Powstańców Śląskich.

Pozostaje mieć nadzieję, że przy aktualizacji posta w przyszłym roku, będziemy mieli więcej powodów do dumy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *